Kremerata Baltica dodas tūrē ar Daniilu Trifonovu

Laika posmā no šī gada 8. līdz 21. februārim kamerorķestris Kremerata Baltica dosies tūrē kopā ar pianistu Daniilu Trifonovu (eng: Daniil Trifonov), kas pasaulē atzīts kā īpaši talantīgs jaunais pianists. Programā M.Veinberga, F.Šopēna, G.Gorecka un K.Penderecka darbi.

Kopš 20 gadu vecuma, kad 2011. gadākrievu tautības pianists Daniils Trifonovs uzvarēja divos no pasaulē prestižākajiem pianistu konkursiem (Čaikovska un Rubenšteina), viņa ceļš uz pasaules klasiskās mūzikas slavas zāli ir bijis visai straujš. Apvienojot izsmalcinātu tehniku ar retu jūtību un dziļumu emocionālajā krāsu gammā, viņa interpretācijas rada nebeidzamu cieņu un sajūsmu klausītājos un mūzikas kritiķos.

“Viņam ir viss un vairāk, … maigums un arī demoniskais elements. Nekad nebiju dzirdējis ko tamlīdzīgu,” apgalvoja pianiste Marta Argeriha. Līdzīgi raksta arī Financial Times: “Tā askētiskā kvalitāte, ko viņš sniedz savu uzstāšanos laikā ir tas, kas dara viņu par tik lielu fenomenu. … Nav brīnums, ka visas Rietumu galvaspilsētas tā kāro pēc viņa”.

Orķestra Kremerata Baltica māksliniecisko personību raksturo tā radošā pieeja programu veidošanai, un enerģija, kas bieži stāv pāri ierastajam, un kas ļāvusi orķestrim veikt veirāku tādu komponistu kā Arvo Pērta, Gijas Kančelli, Pētera Vaska, Leonīda Desjatņikova un Aleksandra Raskatova darbu pasaules pirmatskaņojums. Orķestra daudzpusīgais un īpaši izvēlētais repertuārs ir ļāvisi lielu uzmanību zpelnīties arī orķestra ieskaņotajiem muzikālajiem CD ierakstiem. Arī pats nesenākais ieraksts “Mačeslavs Veinbergs” (ECM, 2014) ir mūzikas profesionāļu vidū augstu novērtēts, un izvirzīts prestižajai 2014.gada Grammy balvai kategorijā “Labākais Klasiskais Apkopojums”.