Veltījuma koncerts Kijevā

17.novembra vakarā vijolnieks Gidons Krēmers un Kremerata Baltica čelliste Giedre Dirvanauskaite kopā ar Kijevas kamerorķestri Ukraiņu diriģenta Romana Kofmana vadībā un bērnu kora “Ščedrik” pavadījumā sniedza koncertu Ukrainas Nacionālajā Filharmonijā. Koncerts bija veltīts Ukrainas tautai un cilvēkiem, kas cīnās par nācijas godu un valsts brīvību.

Pasākumu sakarā ar Latvijas 96.gadadienu atbalstīja Latvijas vēstniecība Ukrainā. Mākslinieki atskaņoja J.S.Baha, Mikloša Rožas un Gijas Kančeli skaņdarbus.

“Mūsu atskaņotais Gijas Kančelli skaņdarbs “Skumju Eņģeļi” ir veltījums visu ukraiņu centieniem, kā arī traģisko notikumu nevainīgajiem upuriem.”
/Gidon Kremer/

Pēc Gijas Kančelli skaņdarba atskaņošanas Ukrainas Kultūras Ministrs Evgens Nisčuks pateicās par izcilo koncertu un atbalstu Ukrainai, savā runā teikdams: 

“Sveiciens mūsu svētkos! Gidona Krēmera izpildījumā skanēja Gijas Kančeli “Skumju enģeļi”, kas mums šeit Kijevā bija īsta simboliskā dāvana.”

No paša komponista Gijas Kančeli teiktā:

“Man ir piešķirti dažādi goda nosaukumi, starp tiem arī PSRS tautas skatuves mākslinieks. To es atzīstu, jā, bija tāds laiks, bet ja man būtu piešķirts Krievijas tautas mākslinieka nosaukums, tad gan no tā atteiktos.”

Vakars bija emociju pārpildīts. Pārpildītā zāle aplaudēja kājās stāvot.