Kremerata Baltica un Gidons Krēmers Vidējos Austrumos

Pirmo reizi vēsturē Gidons Krēmers un Kremerata Baltica ar koncertiem viesosies Vidējo Austrumo valstīs, kur prezentēs “Gadalaiku” programu.

Laika posmā no 23. līdz 30.oktobrim, tiks sniegti vairāki koncerti, tostarp, Aleksandrijā, Kairā, Abu Dabi un Maskatā. Programā dzirdēsim darbus no Antonio Vivaldi un Astora Pjacollas daiļrades. Kaut gan Pjacollas “Četri Buenos Airesas Gadalaiki” oriģināli netika rakstīti saistībā ar slaveno Vivaldi koncertu, abu šo skaņdarbu atskaņošana vienā koncertā ir laba kombinācija.

Inovatīvais Filipa Glāsa 2.Vijoļkoncerts “Četri Amerikāņu Gadalaiki” ir pretstats klasiskajiem Vivaldi Gadalaikiem. Pretēji Vivaldi oriģinālajiem koncertiem, kas tiešām arī ir četru atsevišķu koncertu cikls, kurā katrs koncerts būvēts, balstoties uz klasiskā koncerta formas, un kur katra daļa ataino gadalaikiem, F.Glāsa darbs ir viens veselums, un ietver četras vineu no otras nenodalāmas daļas. Lai gan šīm daļām autors nav devis speciālus nosaukumus, katra no tām var tikt pielīdzināta kādam no gadalaikiem. “Tādējādi klausītājiem netiks dotas nekādas norādes, kurā brīdī jaunajā koncertā iesākas Pavasaris, Vasara, Ziema vai Rudens. Interesanta, tomēr klausītājus nesatraucoša problēma.” (F.Glāss)

Darbu papildinās videoprojekcijas, kas tapušas režisora, dzejnieka un Lietuvas izcelsmes mākslinieka, Jonasa Mekas (*1922), kas pazīstams kā “Amerikas avangarda kino krustāvs”; jaunākās paaudzes Lietuvas videomākslinieka Rimas Sakalauskas (*1985); Berlīnē dzīvojošā Ungāru izcelsmes fotogrāfa Adama Magyar; kā arī Dāņu digitālās mākslas pārstāvja Pingo van der Brinkloeva izpildījumā.

Vairāk par katru no koncertiem vari izlasīt koncertu sadaļā.