Mūzika bez robežām

2014. gada 18.jūlijā

Krēmers un Kremerata 62.Eiropas Pasavas festivālā.

Šī gada jūlijā Kremerata Baltica un Gidons Krēmers viesosies Niederalteihā, mazā Bavārijas apriņķa pilsētā, kur sniegs koncertu īpašā, Baroka laika, Sv.Maurīcija baznīcā.

Šis festivāls, kas šogad norisināsies jau  sešdesmit otro reizi, ir pirmais festivāls, kas pēc kara Vācijā reprezentē “reģionālā festivāla” ideju jeb domu, ka festivāls norisinās ne tikai vienā koncertzālē vai pilsētā, bet gan visa reģiona koncertzālēs.

Sākotnējā festivāla ideja bija parādīt pasaulei Rietumeiropas kultūras mantojumu un uzsvērt tās saglabāšanas un tālākas nodošanas nozīmību. Jau pēc neilga laika festivāls nedaudz mainīja savu tematisko vadlīniju un sāka koncentrēties uz ideju, ka Eiropas kultūra un tās skaistums ir neierobežots spēks, kas veicina politisko un kulturālo barjeru, mazināšanos un vispārējo Austrumu un Rietumu kultūru harmonizāciju.

Mūsdienās Eiropas Pasavas festivāla ietvaros norisinās vairāk kā 60 dažādi pasākumi, kas notiek 20 dažādās vietās un koncertzālēs Austrumbavārijā Augšējā Austrijā un Bohēmijā.

Vairāk par Kremerata Baltica koncertu iespējams izlasīt šeit.