Tūre ar Martu ARGERIHU un Gidonu KRĒMERU

No 11. līdz 18.oktobrim gaidāma vērienīga trīs Grammy un Praemiun Imperiale laureātu Martas Argerihas, Gidona Krēmera un Kremerata Baltica Eiropas koncerttūre: Viļņa (11.10), Cēsis (12.10), Minhene (14.10), Barselona (16.10), Turīna (18.10) un Milāna (19.10)

Marta ARGERIHA (Martha Argerich, klavieres)
Gidons KRĒMERS (vijole)
KREMERATA BALTICA  (Mākslinieciskais vadītājs Gidons Krēmers)

Argerich&Kremer

Marta Argeriha pieder pianistu elitei. Vientuļniece, burve, dieviete, mūslaiku lielākā virtuoze, klavieru Grēta Garbo – tā viņu dēvē žurnālisti, kurus māksliniece ne visai labi ieredz.

Martu Argerihu nevar salīdzināt ar kādu citu pianistu. Vienīgi viņas fenomenālā tehnika liek atcerēties Vladimira Horovica tehniku. Viņas spēle pārsteidz ar negaidītību, bet tas tikai palielina komponista iecerei līdzvērtīga atskaņojuma pievilcību. Tieši tādēļ viņas iemīļotāko partneru vidū  ir Gidons Krēmers un Kremerata Baltica.

Savas karjeras laikā marta Argeriha sniegusi tikai dažas intervijas, tādēļ pianistes personīgā dzīve ir ziņkārīgām acīm slēpta. Pagājušajā koncertsezonā Šveices vēstniecība uzaicināja uz dokumentālu filmu par Martu Argerihu, kuru izveidojusi viena no viņas trim meitām. Tiem, kam laimējās to noskatīties, tika nedaudz pacelts noslēpumu plīvurs, kas apklāj klavieru dīvas privāto dzīvi. Vētrainu iekšēju Mākslas dzīvi, jo tā ir pilnīgi un galīgi visas viņas esības  centrā.

Daudzās atzinības un balvas  runā pašas par sevi:  Francijas Commandeur de l’Ordre des Arts et des Lettres (2004), Romas  akadēmijas Santa Cecilia  akadēmiķe (1997), ASV  Musician of the Year (2001). 2005.gadā viņai tika pasniegts Japānas imperatora The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Rosette un Japānas Mākslas asociācijas prestižā Praemium Imperiale – tā pati , ko  2009.gadā saņēma Gidona Krēmera vadītais orķestris Kremerata Baltica.

Pianistes ieraksti ir iekļauti firmas Philips albūmu sērijā 100 izcilākie pasaules  pianisti. Viņa ir  trīskārtēja Grammy balvas laureāte, un viena no šim balvām ir iegūta tieši par Bēthovena 2.klavierkoncerta atskaņojumu, ko varēs dzirdēt tieši šīs koncerttūres ietvaros (Citu nozīmīgu balvu vidū jāmin Gramophon – Artist of the Year, Best Piano Concerto Recording of the Year par Šopēna koncertiem, Choc – Monde de la Musique par koncertierakstu Amsterdamā, Künstler des Jahres Deutscher Schallplatten Kritik... )

Kopš 1998.gada Marta Argeriha ir Japānas Beppu Festival mākslinieciskā vadītāja, 1999.gadā viņa nodibināja Starptautisku Pianistu konkursu un festivālu savā dzimtajā pilsētā Buenosairesā, bet 2002.gadā – Progetto Martha Argerich Lugāno.

Tikai daži  pianisti savu kolēģu sirdīs raisa tik lielu bijību. Vien nedaudzi pianisti izvilina no publikas tik nevaldāmas ovācijas. “Ar savu spēli viņa mums pierāda, ka Paradīze nav zaudēta”.  Neatcertos, kas to teica, bet atceros šos vārdus katrā Martas Argerihas koncertā.

Nepalaidiet  garām vienīgo iespēju Latvijā dzirdēt trīs pasaules  leģendas vienā koncertā  – Grammy un Praemiun Imperiale laureātus Martu Argerihu, Gidonu Krēmeru un Kremerata Baltica. Šo Vīnes klasikas programmu ar nepacietību gaida Eiropas lielākās koncertzāles Minhenē, Barselonā, Turīnā un Milānā.

Nepalaid garām izdevību!
Vairāk informācijas par atsevišķiem pasākumiem kā arī par biļešu iegādi iespējams uzzināt koncertu sadaļā.